Pireti kommidest

Pireti käsitöökommid 31

Šokolaad on väga imeline omaette maailm. Šokolaadist on võimalus valmistada imelisi maiustusi, nii kooke kui komme, keekse, rullbiskviite ja vahtusid. Toidumaailm on nii üllatusi täis, et isegi lihatoitude kõrvale kastmetes kasutatakse šokolaadi.

Minu lemmikuteks on kommid. Nende kommide sünnilugu sai alguse minu siiras huvi toidu valmistamise vastu, ka minu erialaks on kokandus. Erinevates restoranides olen põhiliselt spetsialiseerunud peolaudade, liha ning kuumade toitude, kastmete valmistamisele. Ei teadnud enne, et minus on ka annet kommide valmistamisel. Esimene suurem kokkupuude magusa valmistamisega oli minul töötades Tallinki kruiisilaeval, kus oli võimalus arendada ennast professionaalsete tippkokkade käe all.

Alustuseks valmistasin mõned kommid lihtsalt kodus oma elukaaslasele üllatuseks, kuna tema on suur šokolaadi armastaja. Tuli välja, et minu esimesed plötserdused (see oli minu arvamus) olid päris maitsvad, siis hakkasin kokku panema erinevaid maitseid ja sellega tegelema juba suure kire ja huviga. Käsitsi kommide valmistamine on nagu suur mäng ja imeline maailm, retseptid valmivad katsetamiste tulemusel. Sellepärast on käsitsi kommide valmistajatel retseptid salajased ja igal ühel oma käekiri.

Nii on ka minul omamoodi kommid ja kümme erinevat varianti. Erinevad šokolaadid, millest kommid valmistan on kõrge kvaliteediga, ja kakao milles trühvlid veeretan, on samuti eriline. Kommid on valikuliselt hästi tumedast, piima ja valgest šokolaadist, mis on pärit Lõuna-Aafrika farmeritelt, Madagaskaril kasvatatud kakaoubadest. Erinevad täidised on kõik ise välja mõeldud ja valmistatud. Mõnede kommide valmistamisel on kasutatud alkoholi, kuid alkohol on välja aurutatud ja annab ainult maitsenüansi. Ei ole kasutatud essentse. Kuna tooraine on kõrge kvaliteediga ja tegu on käsitsi valmistatud tootega igale kliendile oma valiku järgi, ei ole kommid odavad. Samas on väga oluline ka pakend, millesse imemaitsvad iludused on pandud.

Just nimelt, klient saab oma meele järgi valida, milliseid komme ta eelistab ja kommid valmistatakse tellimuse peale, sellepärast on vaja vähemalt neli päeva ette teatada oma soovist. Kataloogis on kirjas täpselt kommide koostis. Tartu piires tarne on tasuta!

Üllatuslikke maitseelamusi Teile.

Pireti käsitöökommid 27

Pireti käsitöökommid logo